5/5 - (1 امتیاز)

نقد و بررسی سریال قهوه ترک به صورت کامل و اختصاصی از زردفیلم – معرفی و نقد سریال قهوه ترک به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمد شایسته با ژانر درام، اجتماعی است.

لیست کامل بازیگران

حامد بهداد، سارا رسول‌زاده، امیر جعفری، مجتبی پیرزاده، محمد ولیزادگان، امیر نوروزی، بهاره کیان‌افشار، شاهرخ فروتنیان، عرفان ناصری، فرید سجادی‌حسینی، پیام احمدی‌نیا، ایپک تن الجای، سلطان ساروهان و مهمت پولات

بررسی سریال قهوه ترک

سریال قهوه ترک، چهارشنبه هر هفته ساعت 8:00 صبح از شبکه نمایش خانگی زردفیلم منتشر خواهد شد. در خلاصه داستان آن آمده است: می‌شنوی؟ نبایدم بشنوی! چون کسی اجازه نداده که این صدا به گوشت برسه! چرا؟ چون ترجیح میدن پرنده توی قفس بمونه تا از دیدن صورت غم انگیزش لذت ببرن! اما نه! من هر طور که شده از این قفس بیرون میام و خودمو نجات میدم، من پرواز می‌خوام! حتی اگه همه جلومو بگیرن از هر راهی که بشه پرواز می‌کنم. کلی آرزو دارم که هر شب چشمامو بستم و خوابشو دیدم.

علیرضا امینی، که پیش از این با فیلم‌هایی همچون “انتهای خیابان هشتم” و “هفت دقیقه تا پاییز” مهارت خود را در ساخت ملودرام‌های تلخ و گزنده نشان داده بود، در تیم نویسندگان این سریال حضور دارد. او توانایی قدرتمندی در خلق داستان‌های ملودراماتیک دارد و “قهوه ترک” مقدمه‌ای مناسب برای گسترش جنبه ملودراماتیک داستان را فراهم می‌کند. در این قسمت، با یک رابطه عاطفی مرموز روبرو هستیم که فقط یک طرف آن را می‌بینیم. فراز و نشیب‌های این رابطه می‌توانند نقش مهمی در تعیین لحن عمومی قسمت‌های بعدی ایفا کنند.

سریال موضوعاتی را مطرح می‌کند که کنجکاوی مخاطب را برای ادامه تماشای داستان برمی‌انگیزد.

نقد و بررسی سریال قهوه ترک

بیوگرافی کارگردان سریال

او در اراک به دنیا آمد و دارای تحصیلات فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی است. وی در ابتدا (سال ۱۳۷۲) با کارگردانی فیلم‌های کوتاه شروع به کار کرد. فعالیت حرفه‌ای در سینما را سال ۱۳۷۸ به عنوان دستیار کارگردان با فیلم زمانی برای مستی اسب‌ها (بهمن قبادی) تجربه کرد، سپس در فیلم صنم بازی کرد. فیلم دیگر او بلوک ۹ خروجی ۲ نیز برای دریافت پروانه نمایش با مشکل مواجه شد اما پس از ۴ سال توقیف در نهایت سال ۱۳۹۶ توانست نظر اعضای شورای پروانه نمایش را بدست آورد.

نقد سریال قهوه ترک

در پس‌زمینه سریال، با یک ماجرای ظاهراً جنایی روبه‌رو می‌شویم که تنها به صورت کلی است، اما کنجکاوی تماشاگر را برای دیدن یک درام پر از طرح و توطئه افزایش می‌دهد. ترکیب احساسات‌گرایی ملودرام و منطق و خرد لازم برای حل یک پرونده جنایی در سریال‌هایی به نتایج قابل قبولی منجر شده است و “قهوه ترک” نیز می‌تواند در این موارد موفق عمل کند.

نقد و بررسی سریال قهوه ترک

سارا رسول زاده، برگ برنده قهوه ترک

شخصیت ترانه، دختری فراری، با الگوهای کلیشه‌ای پیشین متفاوت است. او در ابتدای سریال به عنوان یک دختر جنگنده، سرسخت و مستقل که در نگاه اول می‌داند از آینده‌اش چه می‌خواهد. او به‌تنهایی وارد دنیایی ناآشنا می‌شود و بدون اعتنا به سخنان اطرافیانش مسیر خود را آگاهانه انتخاب می‌کند. با تصویر اولیه‌ای که در قسمت اول سریال از شخصیت ترانه داریم، سازندگان با موفقیت زنانگی قوی او را در دنیایی بی‌رحم حفظ می‌کنند.

“قهوه ترک” فرصتی را هم به تماشاگر می‌دهد تا به‌سراغ نوعی فضای ذهنی و بازی با انتظارات بروند. این موضوع به ویژه در ارتباط بین دو خواهر قابل مشاهده است. ترانه در یک جمله مهم می‌گوید: “من و تو هیچ‌وقت از دست هم خلاص نمی‌شیم. من و تو یک نفریم.” استفاده دراماتیک از سارا رسول‌زاده در دو نقش نیز توجیهی برای این اشاره‌هاست.

نقد و بررسی سریال قهوه ترک

شروع قوی، مدت زمان کم

این تمام مسائل در حالی رخ می‌دهند که هنوز بسیاری از شخصیت‌های اصلی وارد سریال نشده‌اند. “قهوه ترک” بار پیشبرد داستان را بر دوش سارا رسول‌زاده قرار داد و در قسمت‌های بعدی، ورود بازیگرانی مانند حامد بهداد، امیر جعفری و مجتبی پیرزاده را مشاهده خواهیم کرد. با توجه به این توضیحات، به‌نظر می‌رسد “قهوه ترک” با شروع قوی خود، قلب مخاطبان را به خود جلب می‌کند و به یک سریال پرطرفدار تبدیل خواهد شد.

در نهایت، با توجه به امکاناتی که قسمت اول “قهوه ترک” برای گسترش داستان فراهم می‌کند، این قسمت را می‌توان یک شروع امیدوارکننده و موفق برای سریال دانست. توانایی سازندگان در ایجاد ملودراماتیک قدرتمند و ترکیب آن با جنایی و رمز و راز، جذابیت سریال را افزایش می‌دهد. با شخصیت‌های جذاب و پیچیده‌ای مانند ترانه و با ورود شخصیت‌های دیگر، انتظار ما از سریال “قهوه ترک” برای گذشته آیندهٔ مشتاقانه‌تر می‌شود.

نحوه دانلود سریال قهوه ترک

شما می توانید تمامی قسمت های سریال قهوه ترک را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود سریال قهوه ترک

Comment List

 • ناشناس 11 / 11 / 2023 Reply

  یک کلام :افتضاح

 • Ahmad 05 / 11 / 2023 Reply

  مزخرف ترین سریالی که تو عمرم دیدم

 • Abbas Ghorbanpoor 30 / 10 / 2023 Reply

  گند زدین حالم بهم خورد یعنی حیف وقتی که گذاشتم برای دیدن فیلم ارغوان مثل بز نگاه کرد کمک نکرد به طنین آخه سه ماه گذشته بود که ترانه رفته بود بعد چجوری زمانها یکی شد اصلا جور در نمیاد شهاب یکی بود یا دوتا برفرض بگیریم دوتا زمانیکه ترانه زنگ زد میخواد برگرده ایران قسمتهای اولی نشون دادین طنین تو ایرانه چجوری شد بعد زمانها جابه جا شد درام یا فیلم تخیلی که یدک روح در دو بدن باشن درسته از نظر علمی درد در دوقلوهای یک سان یکی است ولی زمان و مکان رو شما فاتحه خوان کردین

 • پریسا 29 / 10 / 2023 Reply

  بنظرم فیلم خوب بود و خانم رسول زاده عالی بازی کرده بودن چرا الکی نظرات منفی میدید ولی قسمت اخرو یکم میشد بهتر در اورد

 • علیرضاااا 15 / 10 / 2023 Reply

  خیلی مزخرف بود، واقعا ارزش دیدن نداشت.

 • ناشناس 10 / 10 / 2023 Reply

  کارگردانی و فیلمنامه فوق العاده ضعیف یه آدم که تو این فیلم با نقش ترانه نمیتونه تا این حد گاگول باشه خیلی از قسمت‌هاهم شبیه جوکه تا فیلم

 • مهدی 05 / 10 / 2023 Reply

  این سریال برداشتی از کتاب طناز نوشته خانم بهارک میرزایی چاپ سال ۸۰ است که تغییرات بسیاری در جزئیات انجام شده و داستان آبگریت و آپ دیت شده
  کشوری با قوانین کپی رایت آزاد برداشت آزاد اقتباس آزاد و احترام و صداقت صفر

 • مهدی 05 / 10 / 2023 Reply

  توصیه میکنم کتاب طناز نوشته بهارک میرزایی را بخوانید این سریال برداشتی از کتاب طناز است که در بخشی از داستان مسیر شخصیت داستان تغییر می‌کند به روزرسانی شده و باعث تغییرات زیادی در جزئیات که برای یک نویسنده در این سطح این ایجاد تغییرات دشوار نیست ای کاش نویسندگان محترم سریال کمی انصاف داشتند و به رعایت ادب می نوشتند اقتباس از ….
  هر چند این جا تنها کشور کپی رایت بی حد و مرز است.

 • ناشناس 30 / 09 / 2023 Reply

  فقط صحنه های کشدار که همه دارن یکدیگر رو تعقیب میکنن افتضاح وچرت

 • nashenas 30 / 09 / 2023 Reply

  اورهان برای نجات طنین کاری نکرد به خیال خودش انتقام شیرین اینجوری گرفت خیلی بد بود

 • محسن 30 / 09 / 2023 Reply

  تنها نقطه قوت سریال، آهنگ پایانی بود. تنها بازی خوب را آقای امیر جعفری اجرا کرد.
  پس از دیدن این فیلم، بعید میدانم یک سریال ایرانی دیگر را ببینم. ما را همان سریال های خارجی بس

 • ناشناس 29 / 09 / 2023 Reply

  حیف وقت قسمت اخر اینجوری گند زد

 • شادی 27 / 09 / 2023 Reply

  آخرین قسمت مرگ طنین مسخره ترین حالت ممکن و اورهان مثل بز واکنشی برای نجات اش نداشت مثلا چه پیامی داشت. حیف وقت

 • مهناز 27 / 09 / 2023 Reply

  چرا همه تو این فیلم دغدغه ترانه رو داشتند !؟انگار همه بیکار بودند و فقط باید به ایشون خدمت می کردن، نقش اول هم متاسفانه بازی ضعیفی داشت و بیشتر تو حس و حال بازی کرده بود،فیلم هم محتوای قوی نداشت

 • ناشناس 24 / 09 / 2023 Reply

  سلام ما وقتی این همه وقت میزاریم برای یک فیلم انتظار داریم که یکم روحیه خرابی که تو دلمون هست شاد بشه من واقعا از دیدن قسمت آخر این فیلم از سریال دیدن دل زده شدم

 • مژگان 24 / 09 / 2023 Reply

  مزخررررررررف حیف حامد بهداد که ارزش خودشو انقدر پایین آورده با قبول بازی دراین سریال ها

 • مم 24 / 09 / 2023 Reply

  خیلی خیلی مزخرف
  حیف وقت و حجم نت که براش تلف شد.

 • علی 21 / 09 / 2023 Reply

  سلام . بنده کادر بهداشت و درمان این کشور هستم،میخواستم به کارگردان این سریال بگم قسمت آخر سریال را شما کاملا کادر درمان این کشور را لجن مال کردید،اعتماد تتمه ای که مردم به پزشکان و پرستاران عزیز داشتند سلب کردید،مردم عزیز کشورم مطمئن باشند هیچ کادر درمانی کار و تخصص حرفه ای خود را به فرد فاقد صلاحیت واگذار نمیکند که با جان مردم بازی کند و سلامتی بیمار را به خطر بیاندازد و تجویز داروی خطرناک پتاسیم را به خواهر همسان دوقلو که شغل معلمی دارد واگذار کند.کارگردان فیلم باید از کادر درمان این مملکت عذر خواهی کند.

 • darya 21 / 09 / 2023 Reply

  مضخرف ترین فیلم عمرم بود؛خانوادگی ۱۸ قسمت دنبال کردیم کل فیلم خواهر ها دنبال هم می گشتن آخرش هم بهم نرسیدن…
  نقطه قوت؟! جز وقت تلف کردن هیچی نداشت…

 • فرزانه 21 / 09 / 2023 Reply

  واقعا فیلمی بی محتوی و بازی ضعیف نقش اصلی زن ،بازیگر زن خوب کم نداریم که به این بنده خدا این نقش رو دادن مینیک صورت اصلا نداره البته کلا نا بازیگر هست حتی نقش های مکمل زن ترک خیلی بهتر بودند

 • Mahtab 26 / 08 / 2023 Reply

  متوسط
  البته همیشه انتظار بازیگرهای معروف رو نداشته باشین

دیدگاهتان را بنویسید