دانلود فیلم قارچ سمی

اجتماعی | 95
فیلم قارچ سمی

مشخصات فیلم

توضیحات فیلم

3/5 - (2 امتیاز)

قارچ سمی سیزدهمین فیلم بلند رسول ملاقلی‌پور است. تهیه‌کنندگی و نویسندگی این فیلم را خود ملاقلی‌پور برعهده داشته‌است. جمشید هاشم‌پور و میترا حجار نقش‌های اصلی فیلم را بازی می‌کنند.

موضوع:اجتماعی

کارگردان:رسول ملاقی پور

سال توليد:1380

سال انتشار:1381

زمان فيلم:95 دقیقه

بازيگران فيلم قارچ سمی

جمشید هاشم پور، میترا حجار، فرهاد قائمیان، رویا تیموریان، انوشیروان ارجمند، امیر جعفری، آتنه فقیه نصیری، عبدالرضا زهره کرمانی، علی ملاقلی پور و…

میترت حجار در اثاری چون آتش بس 2 ، مزاحم و … نقش افرینی کرده است

خلاصه داستان

مهندس دومان قائمی سردار دوران جنگ تحمیلی که اکنون به عنوان مدیر یک شرکت ساختمانی فعالیت می کند، به طور ناخودآگاه خاطراتی توهم گونه از جنگ را به یاد می آورد که باعث می شود آرمان ها و ارزش های آن دوران بار دیگر پیش چشم او زنده شود؛ ارزش هایی که با شرایط امروز جامعه و موقعیت شغلی وی در تضاد قرار گرفته اند…

فیلم قارچ سمی

 

نقد و بررسي فيلم قارچ سمی

چنین می توان اندیشید که نسل جدید، امروزه تصویری روشن از جنگ و جبهه ندارد. در طول سالهای پس از جنگ، آدمهایی که از جبهه برگشته اند تبدیل به افسانه هایی فراموش گشته، شده اند و آنهایی که برنگشته اند تبدیل به اسطوره هایی دست نیافتنی شده اند و به جرأت می توان گفت که هنوز نسل نوجوان کشور به درستی نمی داند کشورش در سالهای پیش از تولد او چرا و چگونه درگیر جنگ شده است. در این میان «ملاقلی پور» بنا به همان احساس وظیفه می خواهد این دو نسل را به خودشان بیاورد و با استفاده از حربه هایی خاص آنها در کنار هم قرار دهد و برای لحظاتی حس همذات پنداری با قهرمانان جنگ را در برخی از مخاطبانشان زنده کند.

ملاقلی پور: به نظر من فیلم قارچ سمی یک اثر اشتباهی در کارنامه کاری پدرم بود و اصولا این فیلم نباید ساخته می شد و نکته قابل توجه این است که فیلمی مانند «قارج سمی» در خاطره جمعی مردم نمانده چون حرف مردم نبوده است اما فداکاری یک مادر که در فیلم «میم مثل مادر» می بینیم همیشه حرف مردم است.

فیلم قارچ سمی

درباره کارگردان فيلم

رسول ملّاقلی‌پور کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس اهل ایران بود. ملاقلی‌پور از کارگردانان سینمای جنگ و اجتماعی ایران بود و توانست با فیلم پرواز در شب، سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند پس از فوت ملاقلی پور نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر برای یک عمر فعالیت به خانواده وی اهدا شد.

عکس هاي منتشر شده از فيلم قارچ سمی

نظرات مردم پس از تجربه ي ديدن فيلم قارچ سمی

احمد: از این سبک فیلم ها باید ساخته بشه بیشتر

محمد طاحا: خیلی عالی بود

سمیرا:اغراق امیز و …

دانلود رايگان فيلم

دانلود فيلم با کيفيت عالي

دانلود فيلم با کيفيت خوب

دیدگاه ها ( 0 )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

x